Köpek | Fantastik Hikaye

egyptian3Caddede trafik akıp gidiyor, insanlar kaldırımlarda hayatın her zamanki ritminde hareket ediyorlardı. O ise ağır ağır yürürken bir yandan da yeni bir av bulmaya çalışıyordu. İşi kapkaç yapmaktı. Sabah erkenden şehrin en kalabalık mekanlarında gezerek çanta, cüzdan ne düşerse çalıp günlük parasını çıkarmaya çalışıyordu.

Devamını oku..


İnsanlar Neden Başka Gezegenlerde Koloni Oluşturmamalıdır | Tez

colony2İnsanoğlu uzayı, gezegenleri, yıldızları idrak etmeye başladığından itibaren yaşanabilir başka gezegenler hayal etmeye başladı. Konuyla ilgili ilk fanteziler Ay’a yerleşmek, sonra Mars ve sonra diğerleri şeklinde gelişmeye devam ediyor. Başka gezegenlere yerleşme konusu bilim kurgu ve fantezi edebiyatı ile birlikte sinemada da çokça işlenen bir konu olmaya devam ediyor ve edecek.

Devamını oku..


Hasat Zamanı | Bilim Kurgu Hikayesi

gemiEkranda bizim bilmediğimiz bir dilde yazılar akıyor, bazı semboller belirip kayboluyor, değişik renklerde şekiller belirip kayboluyorlardı. Yalnızca bir tane kırmızı küçük daire, bir kalp atışı gibi büyüyüp küçülüyor, dünyanın üzerinde bir yeri işaret ediyor.

Devamını oku..


Balık Kenesi | Belgesel Yazı

3Bu parazit balıklarda yaygın olarak bulunan bir parazit türüdür. Yaygın olarak 2 türü bulunur. Birinci türü ağız solungaç bölgesine yerleşirken ikinci türü balığın vücüduna dışarıdan yapışır. Ülkemizde levrek, kupes, izmarit gibi ısırarak değilde yutarak beslenen balıklarda daha çok görülür. 

Devamını oku..

 


Bitcoin Nedir? 

bitcoin2Bitcoin nedir? Bitcoin nasıl satın alınır? Bitcoin nasıl kazanılır? Bitcoin madenciliği nedir? Blockchain nedir? Dijital paralar ve dijital para borsaları ve Bitcoin'in geleceği hakkında herşeyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını oku..