ozkan bavliAslen Adana'lıyım, ama Sinop'ta kendimi buldum diyebilirim. Yaşam tarzıma en uygun yer olarak İzmir'i seçtim. Şu an İzmir'de yaşıyorum. Ege insanını seviyorum.

İşim dolayısıyla tüm Ege Bölgesi'ni gezdim. Bu sayede çok sayıda fotoğraf çekme imkanım oldu. Bu fotoğrafları sitemde yayınlayacağım.

Kariyerimde iki dönem yaşıyorum;

7 yıl su ürünleri sektöründe çalıştıktan sonra, diğer ilgi alanım olan yazılım sektörüne yöneldim. Su ürünleri sektörünü maddi ve manevi tatmin etmediği içi bıraktım. Su ürünleri sektöründe çalışırken, çok az insanın tanık olabileceği güzellikte şeyler gördüm, çok ilginç olaylar yaşadım. Bunun yanında sayısız ölüm tehlikesi atlattım. Binin üzerinde dalışım vardır. Tabi ki çoğunluğu iş için. En derin dalışım 60 metre.

 

Sırasıyla çalıştığım yerler:

  • 2000-2001 : Deniz Kızı Su ürünleri (Bodrum)
  • 2001-2002 : Hakan Yem (Bozburun - Marmaris)
  • 2002-2003 : Ertuğ Balık (Çandarlı - İzmir)
  • 2003-2008 : İmren Marmara Su Ürünleri (Akbük - Didim)

Daha sonra satış ve pazarlama alanında çalışmaya başladım. Ağırlıklı olarak yazılım sektöründe çalıştım. Netcad, Autocad, Adobe, GIS (CBS - Coğrafi Bilgi Sistemleri) yazılmları ve projeleri, web tasarım hizmetleri e-ticaret yazılımları, internet reklamcılığı, sosyal medya danışmalığı ve genel olarak reklamcılık faaliyetleri.

  Çalıştığım firmalar:

  • Alkın Kompresör
  • Netcad (Ulusal Cad ve Gis Çözümleri)
  • Cadbim Bilgisayar (Autocad, Adobe, Hp)
  • Mantıksal Yazılım (Gosibo e-ticaret)
  • Ekare Yazılım
  • Mekatel Elektronik

Şu anda dijital medya içerik pazarlama işi ile uğraşıyorum. Kendi oluşturduğum internet siteleri üzerinden içerik yayınlıyorum. Siteleri projelerim sayfasında inceleyebilirsiniz.

Amatör fotoğrafçıyım. Daha çok manzara ve mekan fotoğrafları çekmeyi seviyorum. Sitemde fotoğraflar sayfasında fotoğrafları görebilirsiniz.

Ayrıca bilim kurgu hikayeleri ve bir kitap yazıyorum. Yakında yayınlanması için girişimlerde bulunacağım.

İyi bir organizatör ve yönetici olduğumu düşünüyorum. Özellikle su ürünleri sektöründe bu yeteneğimi deneyimledim. Sıfırdan bir ekip ve sistem kurdum. Elemanları eğittim, yeni teknikler geliştirdim. Çok riskli üretim süreçlerini başarı ile yönettim. Riskten kastım; bir gecede 100 ton balığın ölme yada kaçma riski olan bir ortamda idarecilik yaptım. 100 ton balık, kilosu 5 liradan 500 bin lira yapar.

Tabi ki başarısızlıklarım ve hatalarım oldu. Ama bunları tecrübe sayıp sonraki çalışmalarımda avantaja dönüştürdüm.

Yazılım eğitimi aldım, bu sayede az çok kodlama biliyorum. Ama pazarlamaya daha çok zaman verdiğim için, yazılımcı ve tasarımcılarla çalışıyorum. İnternet yayıncılığı için Wordpress, Joomla gibi CMS' leri (içerik yönetim sistemi) kullanıyorum.

Evliyim, bir oğlumuz ve bir kızımız var. Mutluyuz çok şükür. Eşim rakı içebiliyor..:) Bu benim için çok önemli.

Elektronik müziği tutku derecesinde seviyorum. Elektronik müziğin her türü hoşuma gider. Özellikle Dubstep, Chillstep, Big Beat gibi türleri daha çok dinliyorum. Bununla birlikte güzel olan her müzik parçasını dinlerim. Sadece Trash, Death metal gibi ağır müzik türlerini dinleyemiyorum.

Anahtar kelimelerim : fotoğrafçılık, web tasarım, internet, yazılım, bilişim, reklamcılık, bilim kurgu, fantastik, pazarlama, su ürünleri, levrek, çipura, balık çiftliği, mooring sistem, dalgıçlık, denizcilik, yazarlık.