ozkan bavliAslen Adana'lıyım, ama Sinop'ta kendimi buldum diyebilirim. Yaşam tarzıma en uygun yer olarak İzmir'i seçtim. Şu an İzmir'de yaşıyorum. Ege insanını seviyorum.

İşim dolayısıyla tüm Ege Bölgesi'ni gezdim. Bu sayede çok sayıda fotoğraf çekme imkanım oldu. Bu fotoğrafları sitemde yayınlayacağım.

Kariyerimde iki dönem yaşıyorum;

7 yıl su ürünleri sektöründe çalıştıktan sonra, diğer ilgi alanım olan yazılım sektörüne yöneldim. Su ürünleri sektöründe çalışırken, çok az insanın tanık olabileceği güzellikte şeyler gördüm, çok ilginç olaylar yaşadım. Bunun yanında sayısız ölüm tehlikesi atlattım. Binin üzerinde dalışım vardır. Tabi ki çoğunluğu iş için. En derin dalışım 60 metre.

 

Sırasıyla çalıştığım yerler:

  • 2000-2001 : Deniz Kızı Su ürünleri (Bodrum)
  • 2001-2002 : Hakan Yem (Bozburun - Marmaris)
  • 2002-2003 : Ertuğ Balık (Çandarlı - İzmir)
  • 2003-2008 : İmren Marmara Su Ürünleri (Akbük - Didim)

Daha sonra satış ve pazarlama alanında çalışmaya başladım. Ağırlıklı olarak yazılım sektöründe çalıştım. Netcad, Autocad, Adobe, GIS (CBS - Coğrafi Bilgi Sistemleri) yazılmları ve projeleri, web tasarım hizmetleri e-ticaret yazılımları, internet reklamcılığı, sosyal medya danışmalığı ve genel olarak reklamcılık faaliyetleri.

  Çalıştığım firmalar:

  • Alkın Kompresör
  • Netcad (Ulusal Cad ve Gis Çözümleri)
  • Cadbim Bilgisayar (Autocad, Adobe, Hp)
  • Mantıksal Yazılım (Gosibo e-ticaret)
  • Ekare Yazılım
  • Mekatel Elektronik

Bir dönem dijital medya içerik pazarlama işi ile uğraştım. Kendi oluşturduğum internet siteleri üzerinden içerik yayınlıyorum. Siteleri projelerim sayfasında inceleyebilirsiniz.

Şu anda robotik kodlama eğitmeni olarak çocuklara LEGO ile robotik kodlamanın temelleri, Arduino ve Makey Makey ile elektronik, Krita ile grafik tasarım, Blender 3D ile üç boyutlu modelleme ve temel bilgisayar eğitimi veriyorum.

3D modelleme çalışmalarımı buradan inceleyebilirsiniz.

Amatör fotoğrafçıyım. Daha çok manzara ve mekan fotoğrafları çekmeyi seviyorum. Sitemde fotoğraflar sayfasında fotoğrafları görebilirsiniz.

Ayrıca bilim kurgu hikayeleri ve bir kitap yazıyorum. İlk kitabım "Dünya Dışında Kolonileşme" KDY ile yayınlandı.

İyi bir organizatör ve yönetici olduğumu düşünüyorum. Özellikle su ürünleri sektöründe bu yeteneğimi deneyimledim. Sıfırdan bir ekip ve sistem kurdum. Elemanları eğittim, yeni teknikler geliştirdim. Çok riskli üretim süreçlerini başarı ile yönettim. 

Evliyim, bir oğlumuz ve bir kızımız var. 

Elektronik müziği tutku derecesinde seviyorum. Elektronik müziğin her türü hoşuma gider. Özellikle Breakbeat, Dubstep, Chillstep, Big Beat gibi türleri daha çok dinliyorum. 

Anahtar kelimelerim : 3D Tasarım ve animasyon, fotoğrafçılık, web tasarım, internet, yazılım, bilişim, reklamcılık, bilim kurgu, fantastik, pazarlama, su ürünleri, levrek, çipura, balık çiftliği, mooring sistem, dalgıçlık, denizcilik, yazarlık.